Piątek, 27 maja 202227/05/2022

14-miesięczna dziewczynka wypadła z okna. Ojciec dziecka pijany [zdjęcia]

14-miesięczna dziewczyna wypadła z okna na drugim piętrze w jednym z bloków w centrum Włocławka. Dziecko z poważnymi obrażeniami przetransportowano śmigłowcem LPR do szpitala. Ojciec w chwili zdarzenia był pijany. Mężczyzna został zatrzymany.

Dzisiaj po godz. 9 dyżurny policji we Włocławku otrzymał informację, że do jednej z przychodni w mieście przyszedł ojciec trzymający na rękach dziecko, które miało wypaść z okna na drugim piętrze w bloku. W przychodni lekarz udzielił pomocy 14-miesięcznej dziewczynce. Dziecko trafiło do szpitala śmigłowcem LPR.

Do sprawy zatrzymano 33-letniego ojca dziecka, który w chwili zdarzenia w mieszkaniu sprawował opiekę nad dwójką dzieci  tj. 14-miesięczną dziewczynką i 6-letnim chłopcem. Badanie alkomatem wykazało, iż mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci prowadzą czynności pod kątem narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osobę, na której ciąży obowiązek opieki. O zdarzeniu poinformowała została matka dzieci, która w tym czasie przebywała w pracy i to ona zapewniła opiekę 6-latkowi.

(fot. info112.pl, źródło KMP we Włocławku)

Komentarze wyłączone