Sobota, 02 lipca 202202/07/2022

Napadli na samotnie mieszkającego 62-latka i brutalnie pobili. Mężczyzna zmarł [zdjęcia]

Policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, podejrzanych o to, że na początku maja napadli na samotnie mieszkającego mężczyznę, a następnie dotkliwie pobili 62-latka i zostawili przywiązanego kablami elektrycznymi do stołu. Pobity mężczyzna zmarł.

4 maja tarnowscy policjanci otrzymali informację o znalezieniu zwłok samotnie mieszkającego 62-latka. Mężczyzna w swoim mieszkaniu w Jodłówce-Wałkach został przywiązany przewodami elektrycznymi do stołu warsztatowego z narzędziami.

Jak się okazało, sprawcami jest trzech młodych mieszkańców powiatu tarnowskiego w wieku od 20 do 25 lat. Dwóch z nich było już notowanych za rozboje oraz kradzieże. Jeden z nich, mieszkaniec województwa śląskiego, na początku tego roku opuścił mury zakładu karnego po 5 letnim okresie odbywania kary za rozbój. Trzeci mężczyzna do tej pory nie wszedł w konflikt z prawem. Kryminalni zatrzymali wytypowaną trójkę, która dokonała napadu oraz mężczyznę podejrzewanego o udzielenie im pomocy.

Podczas przesłuchań mężczyźni przyznali się do napadu na samotnie mieszkającego mężczyznę w nocy z 2/3 maja 2020 roku. Około północy przyszli do jego domu i gdy 62-latek otworzył im drzwi, dotkliwie go pobili oraz skopali. Następnie, aby nie powiadomił policji, krępując mu nogi i ręce przywiązali go do stołu kablami elektrycznymi. Z domu ukradli przedmioty takie jak monety okolicznościowe, narzędzia, sprzęt elektryczny, repliki broni, kosmetyki, alkohol. Przedmioty te ukryli w lesie. Pomocy w przewożeniu oraz sprzedaży łupów udzielał podejrzanym 22-letni mężczyzna.

Wszyscy zostali doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, gdzie trzech z nich usłyszało zarzut zabójstwa w związku z rozbojem, a czwarty nieumyślnego paserstwa. Trzech sprawców zostało aresztowanych na okres trzech miesięcy. Grozi im kara dożywocia. Wobec czwartego mężczyzny Prokuratura Rejonowa w Tarnowie zastosowała dozór policyjny. Za paserstwo nieumyślne grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. Tarnowska Policja, źródło tarnowska Policja)

Komentarze wyłączone