Niedziela, 26 czerwca 202226/06/2022

W tragicznym wypadku w Ostrowi Mazowieckiej zginęło małżeństwo. Prokuratura wszczęła śledztwo [foto]

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo przeciwko Łukaszowi B., który w dniu 10 maja w okolicy cmentarza w Ostrowi Mazowieckiej spowodował wypadek drogowy, w wyniku którego zginęły dwie osoby. 

Jak wstępnie ustalono w toku śledztwa, 37-letni Łukasz B. jadąc samochodem marki VW Golf ze znaczną prędkością na wysokości bramy cmentarza przy ul. Lubiejewskiej, potrącił 71-letnią kobietę, która znajdowała się w rejonie przejścia dla pieszych. Po chwili uderzył w prawy bok samochodu osobowego marki Honda Civic, do którego kierowała się piesza, a za kierownicą, którego znajdował się jej 73-letni mąż.

W wyniku zdarzenia małżeństwo poniosło śmierć na miejscu.

Następnie kierowca volkswagena uderzył w zaparkowany przy ulicy samochód osobowy marki Citroen. Troje pasażerów citroena zostało przewiezionych do Szpitala Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. Samochody osobowe, które brały udział w wypadku spowodowanym przez Łukasza B. zostały zabezpieczone na potrzeby prowadzonego postępowania.

W toku podjętych czynności procesowych i operacyjnych ustalono tożsamość kierującego VW Golfem, którym okazał się Łukasz B. Po ujęciu i doprowadzeniu podejrzanego do Prokuratury Rejonowej w Ostrowi Mazowieckiej zostaną mu przedstawione zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczką z miejsca zdarzenia oraz naruszenia zakazu sądowego dotyczącego prowadzenia pojazdów mechanicznych po drodze publicznej. Za wskazane przestępstwa grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP Ostów Mazowiecka, źródło Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce)

Komentarze wyłączone