Wtorek, 22 czerwca 202122/06/2021

Kupiła świnię i przywiązała do drzewa w lesie. Odpowie za znęcanie się

31-letnia mieszkanka Sulejówka kupiła świnię i tego samego dnia porzuciła zwierzę przywiązując do drzewa w lesie, ponieważ jak się okazało właściciel mieszkania, które wynajmuje kobieta, nie zgodził się na trzymanie świni w domu. 31-latka odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem poprzez porzucenie.

Przed kilkoma dniami policjanci z komisariatu w Sulejówku zostali poinformowani, przez strażników miejskich, że w rejonie stacji PKP Sulejówek Miłosna do drzewa w kompleksie leśnym, ktoś przywiązał świnię. Szybko skojarzono, że mogła to zrobić 31-letnia mieszkanka Sulejówka, ponieważ wcześniej kobiecie kilka razy zwierzę uciekało z posesji i interweniowali strażnicy miejscy, którzy informowali kobietę jak ma postępować. Sprawę przekazali funkcjonariuszom z komisariatu w Sulejówku.

Policjanci wszczęli dochodzenie z ustawy o ochronie zwierząt. W ramach prowadzonego postępowania ustalili, że 31-latka kupiła świnię tego samego dnia rano w województwie warmińsko-mazurskim od jednego z rolników. Ponieważ właściciel mieszkania, od którego kobieta wynajmuje mieszkanie nie zgodził się na trzymanie takiego zwierzęcia w domu, 31-latka postanowiła przywiązać świnię do drzewa w lesie.

Mieszkanka Sulejówka odpowie teraz za znęcanie się nad zwierzętami poprzez porzucenie, gdyż zgodnie z zapisami ustawy o ochronie zwierząt takie postępowanie jest przestępstwem i podlega karze nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com, źródło KPP w Mińsku Mazowieckim)

Komentarze wyłączone