Sobota, 21 maja 202221/05/2022

W beczkach zamiast deszczówki był nielegalny alkohol [zdjęcia]

Policjanci z Kłodzka w jednym z budynków na terenie powiatu zabezpieczyli aparaturę do nielegalnej produkcji alkoholu, kilka beczek z półproduktami oraz butelki z wysokoprocentowym trunkiem. Właściciel posesji przekonywał policjantów, że w 200 litrowych beczkach gromadzi… wodę deszczową.

Mundurowi otrzymali informację, że w jednym z budynków w powiecie kłodzkim znajduje się sprzęt do nielegalnej produkcji alkoholu. Gdy funkcjonariusze pojechali na miejsce, w pomieszczeniach domu jednorodzinnego znaleźli urządzenie do destylacji oraz cztery 200 litrowe beczki z fermentującym półproduktem. Ujawnili też kilka litrów wyrobu spirytusowego bez polskich znaków akcyzy.

63-letni właściciel aparatury przekonywał funkcjonariuszy, że w beczkach gromadzi wodę deszczową. Takim tłumaczeniem nie udało mu się jednak zwieść mundurowych, którzy zabezpieczyli sprzęt do produkcji alkoholu oraz półprodukty do jego wytwarzania.

Mężczyzna może teraz usłyszeć zarzut nielegalnego wyrobu artykułów alkoholowych, za co grozi kara grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone