Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Chciał rzucić się z mostu do rzeki. Policjanci ratowali desperata [wideo]

Policjanci uratowali 35-latka, który chciał popełnić samobójstwo rzucając się z mostu do rzeki Brdy. Ostatecznie desperat trafił pod opiekę lekarzy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 11 maja tuż po godzinie 11:00. Policjanci otrzymali informację o mężczyźnie, który chce skoczyć do rzeki na ulicy Mostowej w Bydgoszczy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że desperat stoi już za barierkami mostu.

Mężczyzna był roztrzęsiony i rozchwiany emocjonalnie. Zagroził funkcjonariuszom, że jak podejdą to skoczy. Mundurowi zaczęli z nim rozmawiać, starając się odwieść go od skoku do wody.

Policjanci zaproponowali mu rozmowę z rodzicami. Jeden z funkcjonariuszy zaczął dzwonić pod podany numer. Niestety nikt nie odbierał. Policjant musiał wykorzystać tę sytuację i zaczął improwizować rozmowę. Podchodząc do mężczyzny mówił mu, że jedno z rodziców chce z nim porozmawiać. W tym samym czasie drugi z policjantów szykował się do chwycenia mężczyzny.

Moment przekazywania telefonu był kluczowy. Tę chwilę wykorzystali policjanci. Jeden z nich podbiegł do mężczyzny i chwycił go, uniemożliwiając skok. Szybko pomógł mu policjant z telefonem oraz patrol z bydgoskiego Szwederowa, który przyjechał do pomocy. W pogotowiu była też straż pożarna w przypadku, gdyby mężczyzna zdążył skoczyć do wody.

Mundurowi wyciągnęli mężczyznę za barierki na chodnik. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zaopiekowało się 35-latkiem i przewiozło go do szpitala.

(fot. wideo KMP w Bydgoszczy, źródło KMP w Bydgoszczy)

Komentarze wyłączone