Piątek, 27 maja 202227/05/2022

W miejscu przedniej szyby wstawił tylną, używając do tego pianki montażowej. W aucie brakowało nawet śrub mocujących koła [zdjęcia]

30-letni kierowca bez uprawnień doprowadził do kolizji dwóch pojazdów. Jak się okazało, auto którym podróżował kompletnie nie nadawało się do jazdy. W pojeździe brakowało śrub mocujących koła, a w miejscu przedniej szyby, właściciel zamontował za małą, tylną szybę od innego samochodu, używając do tego pianki montażowej.

Do kolizji dwóch samochodów osobowych doszło w Zagrodnie na drodze wojewódzkiej nr 363. Policjanci ustalili, że kierujący fordem, jadący z Bolesławca, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w prawidłowo jadącego volkswagena.

Za jego kierownicą siedziała 58-letnia kobieta, która z lekkimi obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Jak się okazało, sprawca kolizji nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a auto, którym podróżował było w opłakanym stanie. Przede wszystkim nie było zarejestrowane i ubezpieczone. Miało przyczepione tablice rejestracyjne z całkowicie innego samochodu. W miejscu przedniej szyby była umieszczona tylna szyba z innego auta, o zdecydowanie za małych rozmiarach. Do jej zamontowania została użyta pianka montażowa, którą została wypełniona tylko część szczelin. W kołach brakowało śrub mocujących, a opony były całkowicie zużyte.

Policjanci podjęli decyzję o sporządzeniu wniosku o ukaranie do sądu a samochód, którym podróżował 30-latek odjechał z miejsca zdarzenia na lawecie. Kierowcy grozi grzywna do 5 tysięcy złotych. Sąd może wobec niego zastosować zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 3 lat. Informacja o braku obowiązkowego ubezpieczenia OC zostanie również przekazana do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

(fot. Policja Złotoryjska, Policja Złotoryjska)

Komentarze wyłączone