Niedziela, 26 czerwca 202226/06/2022

27-latek potrącił policjanta. Jechał pod wpływem alkoholu i narkotyków [zdjęcia]

27-latek, który jadąc pod wpływem alkoholu i narkotyków potrącił policjanta, został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał łącznie 7 zarzutów. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 12 maja.

Oficer dyżurny koszalińskiej komendy otrzymał informację, że od strony Sianowa ma poruszać się volkswagenem nietrzeźwy kierujący.

Kilka minut po zgłoszeniu motocyklowy patrol drogówki zauważył pojazd podawany w komunikacie. Chcąc go zatrzymać do kontroli, policjantka wskazała mężczyźnie miejsce, gdzie powinien zatrzymać pojazd. Ten jednak ruszył z impetem i potrącił siedzącego obok na motocyklu policjanta. Odjeżdżając, 27-latek uderzył jeszcze w inne samochody i uciekł. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. 27-latek w Manowie zjechał na drogę gruntową, na której uszkodził swoje auto, a następnie porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo w kierunku lasu.  

Policjanci po kilkudziesięciu minutach zatrzymali uciekiniera. W trakcie wszystkich wykonywanych z nim czynności stawiał opór i był bardzo agresywny. Badanie alkotestem wykazało, że mężczyzna prowadził pojazd mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo wstępne badanie narkotesterem wskazało, że 27-latek ma w organizmie amfetaminę.

27-latek już wcześniej był notowany za podobne przestępstwa i ponownie dopuścił się ich działając w warunkach tzw. recydywy. Potrącony policjant z urazem nogi trafił do szpitala. Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty, za które może grozić mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Koszalinie został wobec niego zastosowane tymczasowe aresztowanie na okres 3-miesięcy.

(fot. KMP w Koszalinie, źródło KMP w Koszalinie)

Komentarze wyłączone