Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Citroen wbił się w bariery. Kierowcę uwalniali strażacy, był kompletnie pijany [zdjęcia]

Policjanci zatrzymali 45-letniego kierowcę citroena, który wbił się w bariery energochłonne. Jak się okazało mężczyzna w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Kierowca auta może mówić o dużym szczęściu, gdyż nie odniósł poważniejszych obrażeń. 45-latek wkrótce usłyszy zarzuty.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu na Alei Andersa w Bielsku-Białej.

Kierujący osobowym citroenem stracił panowanie nad pojazdem i dosłownie wbił się w bariery energochłonne, które zmiażdżyły pojazd, na skutek czego kierujący został uwięziony we wraku.

Strażacy,używając narzędzi hydraulicznych ewakuowali zakleszczonego w rozbitym pojeździe 45-latka. Mężczyzna był kompletnie pijany, miał ponad 2 promile alkoholu. Po zbadaniu go przez medyków okazało się, że 45-latek nie doznał poważnych obrażeń. Podróżował bez pasażerów.

Stróże prawa zatrzymali mężczyznę i zabrali mu prawo jazdy. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, został doprowadzony do drugiego komisariatu. Tam usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za które grozi mu kara nawet 2 lat więzienia, wysoka grzywna i długoletni zakaz prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem bielski sąd.

(fot. KMP Bielsko-Biała, źródło KMP Bielsko-Biała)

Komentarze wyłączone