Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Przyjechał na ryby. Jego pojazd stoczył się do stawu [foto]

Do niecodziennego zdarzenia doszło wczoraj nad jednym ze stawów rybnych w okolicach miejscowości Brzeszcze w woj. małopolskim. Samochód osobowy stoczył się do wody. Na miejscu interweniowali policjanci oraz straż pożarna. To zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie. Na szczęście tym razem nikt nie ucierpiał.

W poniedziałek, 18 maja dzielnicowi i strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące samochodu marki Alfa Romeo, który stoczył się do jednego ze stawów rybnych w Wilczkowicach gm. Brzeszcze. Strażacy wyciągnęli pojazd z wody, natomiast policjanci ustalili, że właścicielem samochodu był mieszkaniec gminy Brzeszcze, który przyjechał nad staw, aby powędkować.

Mężczyzna zaparkował pojazd na stromej ścieżce i poszedł około 30 metrów dalej, gdzie nad brzegiem stawu rozłożył swoje stanowisko. Po około czterech godzinach wędkowania zauważył jak jego samochód stacza się do stawu w odległości kilku metrów od niego.

W wyniku zdarzenia na szczęście nikt nie ucierpiał, ale gdyby na drodze staczającego się ze wzniesienia pojazdu znalazł się człowiek mogłoby dojść do tragedii.

(fot. KWP w Krakowie, źródło KWP w Krakowie)

Komentarze wyłączone