Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Chciała kupić odkurzacz w cenie… papryki

Funkcjonariusze z Gdańska zatrzymali 26-letnią kobietę, która będąc w sklepie, zmieniła ceny w produktach na tańsze. Kobieta m.in. na odkurzacz o wartości ponad tysiąca złotych nakleiła cenę papryki o wartości kilku złotych. O całym zdarzeniu policjanci zostali powiadomieni przez ochroniarzy. Teraz za oszustwo grozi jej kara 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj do policjantów z Gdańska dotarła informacja od pracowników ochrony jednego ze sklepów o ujęciu kobiety. Mundurowi podczas interwencji dowiedzieli się, że kobieta na karton z odkurzaczem o wartości ponad tysiąca złotych nakleiła cenę papryki, a na karton z klockami cenę jabłek i skasowała je na kasie samoobsługowej. Policjanci zatrzymali 26-latkę pod zarzutem oszustwa i sprawdzili auto zaparkowane przed sklepem, którym 26-latka przyjechała na zakupy.

W samochodzie policjanci zabezpieczyli karton z blenderem o wartości 300 złotych, na którym widniała naklejka z kodem za zakup jabłek o wartości kilku złotych. Okazało się, że kobieta w ten sam sposób, w tym samym sklepie „kupiła” blender kilka dni wcześniej.

Zatrzymana 26-latka zostanie przesłuchana i dziś najprawdopodobniej usłyszy  dwa zarzuty oszustwa, niewykluczone, że ich ilość ulegnie zmianie, ponieważ policjanci sprawdzają, czy zatrzymana 26-latka ma na koncie więcej tego rodzaju przestępstw. Za oszustwo grozi 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone