Środa, 31 maja 202331/05/2023

Wjechali śmieciarką w ogrodzenie. Cała załoga pijana [zdjęcia]

Kompletną nieodpowiedzialnością wykazali się pracownicy jednej z firm odbierających śmieci na terenie woj. lubuskiego. Cała załoga pojazdu była pijana. Najwięcej „wydmuchał” kierowca, który miał pawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

We wtorek, 19 maja policjanci ze Strzelec Krajeńskich przeprowadzili nietypową interwencję. Około godziny 12 do dyżurnego trafiła informacja o uszkodzonym ogrodzeniu w miejscowości Bronowice. Uszkodzenia miała dokonać ekipa śmieciarki, a następnie odjechać z miejsca zdarzenia.

Policjanci, którzy zostali skierowani na tę interwencję zatrzymali wskazany w zgłoszeniu pojazd kilka kilometrów od miejsca zdarzenia. Mundurowi szybko zorientowali się, że kierowca śmieciarki i jego załoga mogą być pod działaniem alkoholu. Badania alkomatem wykazało, że cała trójka była nietrzeźwa, a najbardziej pijany był 60-letni kierowca. Mężczyzna miał w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu.

Kierowca miał duży problem z opuszczeniem pojazdu, a kierował wielotonową ciężarówką stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. Pozostali członkowie ekipy mieli odpowiednio: półtora i pół promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i po wykonaniu wszystkich czynności śmieciarka pojechała dalej w trasę, oczywiście z wymienioną załogą.  

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone