Sobota, 21 maja 202221/05/2022

W pięciu znęcali się nad potrąconym zwierzęciem. „Celowo zadawali mu ból m. in. kluczem do kół”

Pięciu oprawców znęcało się nad potrąconym zwierzęciem, zadając mu ból m. in. kluczem do kół. Dwaj mężczyźni w wieku 31 lat usłyszeli już zarzuty, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Trzech sprawców to osoby nieletnie. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Do Prokuratury Rejonowej w Sandomierzu wpłynęło zawiadomienie dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Sprawa dotyczyła potrąconego zająca znajdującego się na jednej z dróg w powiecie sandomierskim. Pięciu mężczyzn znęcało się nad potrąconym zwierzęciem celowo zadając mu ból kluczem do kół.

Funkcjonariusze ustalili, że w zajściu, do którego doszło 8 marca w gm. Wilczyce udział brali dwaj mężczyźni w wieku 31 lat oraz trzy osoby małoletnie.

Mężczyźni usłyszeli zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Prokurator zastosował wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego. Grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawą nieletnich zajmie się natomiast sąd rodzinny.

(fot. info112.pl, źródło KPP Sandomierz)

Komentarze wyłączone