Niedziela, 26 czerwca 202226/06/2022

W skandalicznych warunkach rozlewali „pseudośliwowicę”. Produkty oferowali turystom [zdjęcia]

Tatrzańscy policjanci zatrzymali 58-latka i jego córkę, którzy oferowali turystom alkohol reklamowany jako „śliwowica” oraz wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Rozlewanie podejrzanego trunku odbywało się w skandalicznych warunkach. Mężczyzna i jego córka usłyszeli już zarzuty. Grozi im do pięciu lat w więzieniu.

Policjanci z Zakopanego zatrzymali podejrzanego o wyrób i sprzedaż „śliwowicy” 58-letniego mieszkańca Zakopanego i jego 28-letnią córkę. Na posesji 58-latka, funkcjonariusze odkryli miejsce, gdzie w skandalicznych warunkach rozlewano „pseudośliwowicę”.

Policjanci zarekwirowali 105 gotowych do sprzedaży butelek z zawartością najprawdopodobniej skażonego spirytusu oraz środki chemiczne, barwniki i aromaty smakowe. Zatrzymali również butelki, nakrętki, etykiety, lak i inne akcesoria służące do tego procederu. Podczas przeszukania ujawniono również ponad 12 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 52 kg gotowego tytoniu do produkcji papierosów.

58-letni mieszkaniec Zakopanego oraz jego 28-letnia córka odpowiedzą teraz za wytwarzanie i handel nielegalnym alkoholem. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji z jednoczesnym zakazem opuszczania kraju. Grozi im teraz do pięciu lat w więzieniu.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone