Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Katamaran z ojcem i dwójką dzieci przewrócił się na jeziorze [zdjęcia]

Katamaran, na pokładzie którego był ojciec z dwójką dzieci, przewrócił się na jeziorze w Nowym Dębcu w powiecie kościańskim w woj.wielkopolskim. Dzięki natychmiastowej reakcji świadków nie doszło do tragedii.

Groźne zdarzenia miało miejsce w niedzielę przed godziną 14.00. Jak informuje serwis Kościan 112, katamaranem płynął 44-letni ojciec z 15-letnim synem i 12-letnią córką. Ze wstępnych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej w wyniku silnego podmuchu wiatru statek przewrócił się, a załoga wpadła do wody.

Dzięki natychmiastowej reakcji świadków całą trójkę udało się szybko wyciągnąć z wody. Na szczęście wszyscy mieli na sobie kapoki. Poza lekkim wyziębieniem, poszkodowani nie odnieśli obrażeń. Przewróconą łódź do brzegu odholowali strażacy.

Przy tak zmiennej pogodzie jak dzisiejsza, nietrudno o nieszczęście. Dlatego apelujemy o rozsądek i niewypływanie na jezioro podczas niestabilnej pogody. Całe szczęście, że żeglarze mieli kapoki, bo naprawdę mogło dojść do tragedii – przekazał serwisowi Kościan 112 Dawid Kryś, oficer prasowy PSP Kościan.

(fot. Kościan 112)

Komentarze wyłączone