Sobota, 21 maja 202221/05/2022

Koszmarny wypadek na A1. Nie żyje 19-latka i 23-latek [zdjęcia]

Dwie młode osoby zginęły na miejscu, a trzy zostały ranne w wypadku, który miał miejsce w sobotę wieczorem na autostradzie A1 niedaleko miejscowości Wola Błędowa w woj. łódzkim.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 23 maja, około godziny 21:10 na 288 kilometrze autostrady A1 w kierunku Gdańska na wysokości miejscowości Wola Błędowa (gm. Stryków).

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 21-letnia kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen Golf chcąc najprawdopodobniej uniknąć kolizji z innym autem, które odjechało, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na lewe pobocze drogi uderzając w bariery energochłonne, a następnie pojazd przemieścił się na prawą stronę gdzie ponownie uderzył w bariery i zatrzymał się.

Volkswagenem podróżowało 5 młodych osób. Podczas zdarzenia 23-letni mężczyzna i 19-letnia kobieta wypadli z pojazdu. Niestety, mimo natychmiast udzielonej pomocy życia młodych ludzi nie udało się uratować. Lekarz stwierdził zgon 19-latki i 23-latka z woj. śląskiego. 

Kierująca i dwoje pasażerów w wieku 19 i 25 zostali przewiezieni do szpitala. Szczegółowe okoliczności w jakich doszło do wypadku ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora.

(fot. KP PSP Zgierz, Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone