Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

Pijany kierowca potrącił dwoje dzieci na chodniku i uciekł [zdjęcia]

Pijany kierowca audi potrącił dwóch chłopców na chodniku, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Dzieci z poważnymi obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala. Ciężej ranny chłopiec trafił tam śmigłowcem LPR.

Do wypadku doszło w sobotę, 23 maja we wsi Ziomaki na Mazowszu. Jak ustalili policjanci, 60-letni kierujący samochodem osobowym marki Audi, wjechał na chodnik i potrącił dwóch chłopców w wieku 7 i 9 lat, którzy wraz z rodzicami porządkowali teren przed posesją. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia i kilkaset metrów dalej uderzył w drzewo, po czym wpadł do rowu melioracyjnego. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów.

Potrącony 7-latek był nieprzytomny. Chłopiec został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Drugi z chłopców – 9-latek, także odniósł obrażenia ciała i karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

Jak się okazało 60-letni kierowca audi był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał dwa promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w związku z wcześniejszą jazdą po pijanemu.

Trwa ustalanie dokładnych okoliczności wypadku.

(fot. OSP w Mokobodach)

Komentarze wyłączone