Wtorek, 22 czerwca 202122/06/2021

15-latek zabrał znajomych na przejażdżkę. Auto dachowało [zdjęcia]

15-latek postanowił zabrać na przejażdżkę samochodem troje znajomych. W trakcie jazdy stracił panowanie nad pojazdem, auto koziołkowało i wpadło do rowu. Nieletni podróżował wraz z 16-latkiem i dwoma 13-latkami, którzy uciekli z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 18.30 na ulicy Konarskiego w Rybniku. Policjanci wstępnie ustalili, że 15-latek zabrał kluczyki z osobówki matce i pojechał ze znajomymi na przejażdżkę.

Nieletni jadąc od ulicy Wodzisławskiej, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, utracił panowanie nad pojazdem, uderzył w krawężnik, koziołkował, a wpadając do rowu dachował. 15-latek podróżował wraz z 16-latkiem i dwoma 13-latkami, którzy uciekli z miejsca zdarzenia.

Szybko ustalono personalia młodych pasażerów. Wszyscy uczestniczący w zdarzeniu nieletni, w obecności rodziców zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Byli trzeźwi. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Teraz sprawą nieletniego rybniczanina zajmie się sąd rodzinny.

(fot. KMP Rybnik, źródło KMP Rybnik)

Komentarze wyłączone