Wtorek, 24 maja 202224/05/2022

W ciągu jednej nocy ukradł… trzy konie [zdjęcia]

27-latek podejrzany o kradzież trzech koni został zatrzymany przez lubuskich policjantów. Mężczyzna w ciągu jednej nocy ukradł zwierzęta z dwóch posesji. Konie wróciły już do swoich właścicieli. Sprawcy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Gorzowie Wielkopolskim otrzymali dwa zawiadomienia o nietypowej kradzieży – trzech koni. Pokrzywdzonymi byli dwaj właściciele – mieszkańcy powiatu gorzowskiego.

W pierwszym zgłoszeniu, kradzież dotyczyła kuca, natomiast w drugim klaczy i źrebaka. Kryminalni z Sulęcina ustalili miejsce, gdzie znajdowały się zwierzęta, a także sprawcę kradzieży. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec powiatu gorzowskiego. Mężczyzna w nocy z 19 na 20 maja postanowił zabrać konie z posesji właścicieli, a następnie przetrzymywał je na tyłach ogrodu swoich niczego nieświadomych dziadków.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży, do których się przyznał. Jak się okazało, 27-latek chciał sprzedać zwierzęta, licząc na spory zysk. Łączna wartość odzyskanych koni to 4,5 tysiąca złotych. Teraz 27-latek musi liczyć się z karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone