Niedziela, 26 czerwca 202226/06/2022

Pijany i na zakazie potrącił dzieci na chodniku. Jest areszt dla 60-latka [zdjęcia, wideo]

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 60-latek, który w miejscowości Ziomaki potrącił dwoje dzieci w wieku 7 i 10 lat. Jeden z chłopców wciąż walczy o życie. Mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości, ucieczkę z miejsca zdarzenia, a także za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Sąd Rejonowy w Siedlcach zastosował wobec 60-letniego mieszkańca gminy Mokobody środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyzna w minioną sobotę po południu potrącił dwoje dzieci, które pod opieką osoby dorosłej pomagały w porządkowaniu chodnika przy posesji.

Jeden z chłopców walczy o życie

Potrącony 7-letni chłopiec był nieprzytomny. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Drugi z chłopców, który także odniósł obrażenia, został odwieziony do szpitala karetką pogotowia.

Sprawca uciekł z miejsca wypadku

Kierujący Audi zjechał z pasa jezdni na chodnik i potrącił znajdujących się w tym miejscu dwóch chłopców. Zupełnie nie interesując się tym co się stało natychmiast odjechał z miejsca zdarzenia, po kilkuset metrach zakończył podróż w przydrożnym rowie, uderzając w drzewo.

Kierowca audi pod wpływem alkoholu

Po zatrzymaniu przez policjantów mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Urządzenie wskazało ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna jak się okazało posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony przez Sąd Rejonowy w Siedlcach.

Za popełnione czyny aresztowanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. wideo Policja Mazowiecka, OSP w Mokobodach)

Komentarze wyłączone