Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Kierowca z ponad 3 promilami jechał cysterną z niebezpiecznymi substancjami [zdjęcia]

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca cysterny poruszającej się po drodze krajowej nr 36. O tym, że pojazd jedzie zygzakiem poinformował policję jeden ze świadków. Jak się okazało kierowca cysterny przewoził materiały niebezpieczne. 55-latek stracił prawo jazdy, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty w tej sprawie.

Policjanci z Lubina w woj. dolnośląskim otrzymali zgłoszenie od jednego ze świadków, że po krajowej drodze krajowej nr 36 porusza się cysterna, której sposób jazdy wskazuje na to, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Skierowany na miejsce patrol po chwili namierzył wskazany pojazd.

Kierowcą zestawu ciężarowego okazał się 55-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, jak sam przyznał, jechał aż z terenu Niemiec.

55-latek przewoził substancję niebezpieczną do produkcji asfaltów. Dzięki szybkiej reakcji innego uczestnika ruchu nie doszło do katastrofy.

Zatrzymany kierowca stracił prawo jazdy i odpowie karnie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka kary grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone