Środa, 03 marca 202103/03/2021

Ukradł łańcuszek i go połknął. W radiowozie skarżył się na problemy żołądkowe [zdjęcia]

Policjanci zatrzymali osobę podejrzaną o kradzież złotego łańcuszka. Jednak przy 42-latku nie znaleziono biżuterii. W radiowozie mężczyzna doznał nagle torsji żołądkowych. Okazało się, że 42-latek połknął swój łup.

Do ataku na pasażerkę tramwaju doszło w miniony poniedziałek w Warszawie tuż przed 13:00. Kobieta jechała do centrum miasta. Kiedy na moście Poniatowskiego tramwaj zatrzymał się na przystanku, nagle podszedł do niej mężczyzna, zerwał jej z szyi złoty łańcuszek, wybiegł z wagonu i zaczął uciekać.

Złodzieja zatrzymali świadkowie

Na krzyk pasażerki zareagowali przypadkowi przechodnie, którzy zaczęli gonić napastnika. 42-latek został ujęty kilkaset metrów dalej, na ulicy Solec. Poproszeni o interwencję policjanci zatrzymali mężczyznę. Nie znaleziono przy nim wartej ponad 4000 złotych, skradzionej chwilę wcześniej biżuterii.

Napastnik doznał torsji

Policjanci podejrzewali, że mężczyzna uciekając, mógł zgubić bądź odrzucić łup. Zagadka wyjaśniła się, kiedy napastnik siedział już w radiowozie. Nagle poczuł się źle i zaczął narzekać na dolegliwości żołądkowe. Łańcuszek odnalazł się, kiedy 42-latek doznał torsji. Wtedy było już wiadomo, że go połknął.   

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.   

(fot. KRP I Śródmieście, źródło KRP I Śródmieście)

Komentarze wyłączone