Niedziela, 24 września 202324/09/2023

Zaatakował ratownika medycznego na izbie przyjęć. Interweniowała policja

W ciągu zaledwie jednego dnia policjanci dwukrotnie interweniowali w szpitalu przy ul. Kopcińskiego w Łodzi w związku z agresywnym zachowaniem nietrzeźwego pacjenta. 60-latek zaatakował ratownika medycznego powodując u poszkodowanego obrażenia ciała. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

25 maja funkcjonariusze zostali wezwani do szpitala w związku z uszkodzeniem drzwi. Według relacji świadków 60-letni mężczyzna znajdując się na izbie przyjęć, rzucił szklaną butelką w kierunku ratownika medycznego. Był to odwet za próbę odebrania trunku, który zamierzał spożyć. Na szczęście nie trafił w medyka, a butelka rozbiła się o drzwi uszkadzając szyby.

Kolejne wezwanie do tego samego pacjenta dotyczyło tym razem napaści i uszkodzenia ciała ratownika medycznego, do którego doszło również na izbie przyjęć. W rozmowie z pokrzywdzonym policjanci ustalili, że 60-latek zachowywał się agresywnie, ubliżał personelowi szpitala, nie stosował się do poleceń. Podczas próby uspokojenia, niezadowolony z obrotu sprawy krewki pacjent swoją złość skierował w stronę reagującego ratownika medycznego, który popchnięty doznał urazu dłoni.

Dokładne okoliczności zdarzenia są ustalane w toku prowadzonego śledztwa. 60-latek może usłyszeć zarzuty zniszczenia mienia, oraz uszkodzenia ciała co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. info112.pl, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone