Sobota, 21 maja 202221/05/2022

Pijany motocyklista przewrócił się na jezdnię. Pojazd miał podwójne tablice rejestracyjne [zdjęcia]

45-letni motocyklista został ciężko ranny, w wyniku wypadku, do którego doszło wczoraj na ul. Wólczańskiej w Łodzi. Kierujący jednośladem był pod wpływem alkoholu, a jego pojazd posiadał podwójne tablice rejestracyjne.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 45-letni kierujący motocyklem marki Suzuki jadąc ul. Wólczańską od ul. Czerwonej w kierunku centrum miasta, przed skrzyżowaniem z ul. Skorupki wjechał na próg zwalniający, następnie utracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się na jezdnię.

W wyniku zdarzenia 45-latek w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Policjanci sprawdzili numery rejestracyjne suzuki. Okazało się, że wyróżniki należą do mitsubishi pajero. Gdy ponownie podeszli do motocykla, aby spisać jego numery VIN zauważyli, że pod sprawdzaną tablicą, znajduje się druga tablica rejestracyjna należąca do pojazdu.

Badania trzeźwości kierującego wykazały 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Od mężczyzny do celów procesowych pobrano krew. Czynności w sprawie będzie prowadził Wydział Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

(fot. KMP w Łodzi, KMP w Łodzi)

Komentarze wyłączone