Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Ucieczkę przed policją zakończył na płocie. 17-latek bez uprawnień i pod wpływem narkotyków [zdjęcia, wideo]

Policjanci zatrzymali po pościgu kierowcę osobowego volvo, który nie zatrzymał się do kontroli. 17-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a badanie narkotestem wykazało w jego organizmie amfetaminę. Funkcjonariusze opublikowali nagarnie z pościgu.

Wczoraj tuż po godzinie 11 policjanci ze skarżyskiej drogówki w miejscowości Brzeście postanowili skontrolować kierującego osobowym volvo. Stróże prawa włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, i dawali znaki do zatrzymania. Siedzący za kierownicą volvo nie stosował się do wydawanych poleceń i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli w pościg.

Pirat jechał brawurowo i zmuszał innych kierowców do hamowania i zjeżdżania na pobocze. Po przejechaniu kilku kilometrów ścigane auto skręciło w boczną drogę w miejscowości Górki, a następnie w impetem wjechało w ogrodzenie posesji. Uciekinier nie dawał za wygraną i pobiegł do pobliskiego lasu. Po chwili został zatrzymany.

Kierowcą okazał się 17-letni mieszkaniec gminy Bliżyn. Nie posiadał uprawnień do kierowania samochodami. Badanie narkotestem dało wynik pozytywny na zawartość amfetaminy. Po uderzeniu w płot nie doznał żadnych urazów. Pobrano mu krew do badań. Autem podróżowała także rówieśniczka nastolatka. Na szczęście ona również nie odniosła żadnych obrażeń.

Pirat drogowy trafił za kratki. Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Niewykluczone, że odpowie także za narażenie innych uczestników ruchu drogowego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

(fot. wideo Policja Świętokrzyska, źródło Policja Świętokrzyska)

Komentarze wyłączone