Sobota, 21 maja 202221/05/2022

„Ukrzyżowany” żuraw. Sprawą zajęła się policja [zdjęcia]

„Ukrzyżowanego”, martwego żurawia znaleziono na polu w Stanisławowie w woj. mazowieckim. Bulwersującą sprawą zajmują się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.

Drastyczne zdjęcia, na których widać „ukrzyżowanego” żurawia przywiązanego do drewnianych palików, z dziobem wbitym w ziemię opublikował w środę Komitet Ochrony Orłów.

Nie jest to przypadek odosobniony, w podobny sposób ukrzyżowane kruki, jastrzębie czy myszołowy spotyka się bardzo często – mówią przedstawiciele organizacji.

Jak wynika ze wstępnych informacji, bestialskiego czynu mógł dopuścił się dzierżawca pola, na którym znaleziono żurawia. Policjantom tłumaczył, że ptak w chwili powieszenia był już martwy i został powieszony w celu odstraszania innych.

W średniowieczu osoby, które „nabroiły” wieszano na wzgórzach lub przy głównych drogach do miast. Zabieg ten miał dobitnie pokazać kto rządzi na danym terenie i jaką siłą dysponuje. Czasy te odeszły już w zapomnienie ale nie w powiecie mińskim, woj. mazowieckie. Jeden z mieszkańców w sposób jednoznaczny daje znać kto jest „Panem” na tym kawałku ziemi.

Podejrzany w tej sprawie nie ma jeszcze postawionych zarzutów. Sprawa jest w toku. Mundurowi będą ustalać jaki był udział mężczyzny w tym zdarzeniu.

(fot. Komitet Ochrony Orłów)

Jeden komentarz

  1. U mnie na polach (20hektarów )wyjadły nasiona kukurydzy strzelać nie wolno straszyć nie wolno to co tu czynić dalej posieje nową i znowu wybiorą i kto pokryje straty około 15tys zł i co mam nic nie siać kto zwraca za szkody przez te ptaszyska
    Jak ktoś wie jak to dalej jest z tym wszystkim
    Pozdrawiam.