Poniedziałek, 15 lipca 202415/07/2024

Śmigłowiec LPR uziemiony. Nieznany sprawca staranował ogrodzenie i uszkodził rozdzielnicę elektryczną [zdjęcia, wideo]

Nieznany sprawca, kierując samochodem osobowym staranował ogrodzenie i uderzył w rozdzielnicę elektryczną bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – HEMS Zielona Góra. W związku ze zdarzeniem załoga LPR zmuszona była do czasowego zawieszenia dyżuru śmigłowca ratunkowego. Przebieg całego zajścia zarejestrowała kamera.

Do zdarzenia doszło w nocy z 23 na 24 maja o godz. 3:23. Kierowca samochodu widocznego na nagraniu na zakręcie tuż przy bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wypadł z drogi i uderzył w rozdzielnicę elektryczną bazy LPR, oraz staranował ogrodzenie lotniska Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

W wyniku zdarzenia awarii uległo m.in. zasilenie elektryczne, kontrola dostępu (niezbędna do obsługi sejfów) oraz wiele sprzętów i urządzeń.  

Na miejscu zdarzenia oprócz sprawcy był także inny pojazd i laweta.

Jeśli wiesz kim jest sprawca, kierowca drugiego samochodu lub właściciel lawety, dysponujesz nagraniami z okolicy Lotniska bądź masz ważne dla sprawy informacje, uprzejmie prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Zielonej Górze lub bezpośrednio do nas na adres: [email protected]. Dla osoby, która pomoże w znalezieniu sprawcy przewidziana jest nagroda! Nie zapłacimy, ale wydaje nam się, że będziemy mogli odwdzięczyć się w inny sposób – apelują członkowie załogi LPR.

(fot. wideo LPR)

Komentarze wyłączone