Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Uciekała przed policją, zderzyła się z dwoma pojazdami. Pięć osób rannych [zdjęcia, wideo]

Kierująca hondą uciekając przed policją, doprowadziła do zderzenia z dwoma samochodami. W wyniku wypadku pięć osób zostało rannych. Na miejscu interweniował śmigłowiec LPR.

Do zderzenia trzech pojazdów doszło w niedzielę na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Rokicino na trasie Chojnice- Starogard Gdański w woj. pomorskim. Wypadek spowodowała kobieta, która wcześniej nie zatrzymała się do kontroli drogowej.

Kierująca hondą mimo linii podwójnej ciągłej i na oznakowanym skrzyżowaniu wyprzedzała ciąg samochodów. Mundurowi, który zauważyli wykroczenie postanowili zatrzymać kobietę do kontroli.

Ta jednak zignorowała sygnały wydane przez funkcjonariuszy i gwałtownie przyspieszyła.

Podczas ucieczki kierująca hondą poruszając się z dużą prędkością prawym poboczem drogi, wyprzedzała inne pojazdy. W pewnej chwili 22-latka straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w tył jadącego w tym samym kierunku volkswagena jetty, a następnie zjechała na lewą stronę, po czym zderzyła się z jadącym z przeciwnego kierunku volkswagenem passatem.

Na skutek wypadku rannych zostało pięć osób. Jedną przetransportowano do szpitala śmigłowcem LPR.

W trakcie policyjnych czynności okazało się się, że kierująca hondą nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. 22-letnia mieszkanka powiatu starogardzkiego posiadała 3 sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi orzeczone za wcześniejszą jazdę w stanie nietrzeźwym. Kobiecie zostałapobrana krew do badań na obecności alkoholi i środków odurzających.

Droga krajowa nr 22 w rejonie wypadku przez kilka godzin była zablokowana. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśni prowadzone w tej sprawie śledztwo.

(fot. wideo J. Trzosowski/ Kociewiak.pl, Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone