Czwartek, 17 czerwca 202117/06/2021

Oślepił policjantów laserem. Jest akt oskarżenia przeciwko 23-latkowi

Aktem oskarżenia Prokuratura Rejonowa w Tczewie zakończyła postępowanie przeciwko 23-letniemu mieszkańcowi Tczewa, któremu zarzucono dopuszczenie się czynnej napaści na funkcjonariuszy policji z użyciem niebezpiecznego narzędzia w postaci lasera.

Do zdarzenia doszło 1 stycznia 2020 roku w Tczewie w woj. pomorskim. Dwaj funkcjonariusze policji pełniący służbę patrolową radiowozem w rejonie ulicy Jedności Narodu, zostali oślepieni laserem emitującym światło koloru niebieskiego. Strumień światła został skierowany z bloku, z wysokości czwartego piętra.

Podjęte czynności doprowadziły do zatrzymania sprawcy.  Ujawniono i zabezpieczono również laser, którym oślepił funkcjonariuszy.

23-latek usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy z użyciem niebezpiecznego narzędzia i spowodowanie obrażeń ciała na czas powyżej  siedmiu dni oraz narażenie ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

W wyniku działania lasera funkcjonariusze doznali urazu obu gałek ocznych z podrażnieniem spojówek. Uraz ten spowodował  naruszenie narządu wzroku na czas powyżej 7 dni. Jak wynika z opinii sądowo-lekarskiej, obaj pokrzywdzeni byli narażeni na ciężkie uszkodzenie ciała w postaci trwałego uszkodzenia wzroku.

W toku złożonych wyjaśnień podejrzany potwierdził, że świecił laserem. Zaprzeczył natomiast, aby kierował go w oczy policjantów.

Zarzucone mężczyźnie przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od  roku do 10 lat. Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego w Tczewie.

(fot. info112.pl, źródło Prokuratura Okręgowa w Gdańsku)

Komentarze wyłączone