Piątek, 16 kwietnia 202116/04/2021

Pożar garażu i budynku mieszkalnego. Dwoje dzieci z poważnymi poparzeniami [zdjęcia]

Do pożaru doszło wczoraj w miejscowości Turza Wielka w powiecie działdowskim w woj. warmińsko-mazurskim. Zapalił się drewniany garaż i dom wielorodzinny. Poważnie poparzona została dwójka dzieci. Na miejscu interweniował śmigłowiec LPR.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godz. 15. Jak wstępnie ustalili policjanci, dwóch chłopców wieku 13 i 5 lat przebywało w drewnianym garażu, gdzie naprawiało motorower. W pewnym momencie z nieustalonej przyczyny doszło do pożaru. Ogień w wyniku silnego wiatru szybko objął budynek wielorodzinny, z którego ewakuowano 17 osób.

W wyniku zdarzenia poważnych poparzeń doznali 13-latek i 5-latek.

Młodszego z chłopców przetransportowano śmigłowcem LPR do szpitala w Olsztynie, zaś 13-latek został przewieziony karetką pogotowia do szpitala w Działdowie.

Działania strażaków polegały na: powadzeniu działań gaśniczych, które obejmowały garaże, wiaty wypełnione drewnem opałowym oraz poddasze budynku mieszkalnego. Skomplikowany układ pomieszczeń oraz zabudowane, niedostępne miejsca na strychu budynku mieszkalnego, stanowiły dodatkowe utrudnienie w odnalezieniu ogniska pożaru, który rozprzestrzeniał się pomiędzy drewnianymi stropami, a także wewnątrz ścian warstwowych wypełnionych trzciną. Po ponad sześciu godzinach działania zostały zakończone – przekazał mł. kpt. Damian Mackiewicz z Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie.

Spaleni uległ ciąg drewnianych garaży i niezamieszkałe poddasze budynku wielorodzinnego. Administrator budynku w porozumieniu z wójtem gminy Działdowo zapewnili opiekę socjalną poszkodowanym mieszkańcom.

Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia są ustalane w toku prowadzonego śledztwa.

(fot. PSP Działdowo, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone