Niedziela, 13 czerwca 202113/06/2021

Uszkodził skrzynkę elektryczną bazy LPR i odjechał. 28-latek zatrzymany [foto]

Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który staranował ogrodzenie lotniska w Zielonej Górze oraz zniszczył skrzynkę elektryczną bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wstępnie, straty oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych.

 Do zdarzenia doszło w sobotę 23 maja w nocy. Kierujący, jak się później okazało samochodem marki subaru, poruszając się najprawdopodobniej z nadmierną prędkością wpadł w poślizg i na zakręcie wypadł z drogi taranując ogrodzenie i niszcząc główną skrzynkę elektryczną regulującą ruch Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W wyniku awarii załga LPR musiała na kilka godzin zawiesić swój dyżur. Bez sprawnej skrzynki elektrycznej niemożliwe było pobranie sprzętu czy dysponowanie śmigłowcem. Ponadto, w związku ze zniszczeniem infrastruktury duże straty finansowe poniósł także Aeroklub Ziemi Lubuskiej.

Policjanci dzięki nagraniom z miejskiego monitoringu ustalili, markę samochodu, właściciela lawety, który zabrał uszkodzone auto z miejsca zdarzenia, a także warsztat, w którym samochód był naprawiany.

Sprawcą zajścia okazał się 28-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Mężczyzna był bardzo zaskoczony wizytą mundurowych, pytał policjantów jak go „namierzyli”, a na koniec powiedział…., że właśnie jechał do komendy miejskiej, żeby się zgłosić i opowiedzieć jak doszło do kolizji i w efekcie uszkodzenia skrzynki.

W stosunku do kierującego subaru policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu i to właśnie sąd zdecyduje o ostatecznym wymiarze kary.

(fot. LPR, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone