Niedziela, 25 lipca 202125/07/2021

Multirecydywista śmiertelnie pobił znajomego [zdjęcia, wideo]

32-letni mężczyzna dotkliwie pobił 62-latka w jednym z mieszkań na terenie Świętochłowic na Śląsku. W wyniku doznanych obrażeń mężczyzna zmarł. Oprawcy grozi dożywotnie więzienie.

W niedzielę dyżurny świętochłowickiej komendy policji otrzymał informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta znaleziono zwłoki. Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo – śledcza, która zabezpieczała ślady i gromadziła dowody przestępstwa. Czynności policjantów nadzorował prokurator.

Ze wstępnych ustaleń stróżów prawa wynika, że do brutalnego w skutkach zdarzenia doszło w drugiej połowie maja br. 62-letni mężczyzna, został dotkliwie pobity przez 32-latka.

Po zdarzeniu sprawca zostawił mężczyznę w jego mieszkaniu i uciekł. Obrażenia poszkodowanego okazały się śmiertelne. Rozpoczęły się poszukiwania agresora, które zakończono już na drugi dzień.

32-latek został zatrzymany i przewieziony do miejscowej komendy policji. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu ciężkiego uszkodzenia ciała, którego następstwem była śmierć człowieka. Oprawca dział w warunkach recydywy, bowiem już wcześniej był karany za podobne przestępstwa.

Zatrzymany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone