Wtorek, 11 maja 202111/05/2021

W trakcie jazdy wybił szybę w autokarze i wyskoczył przez okno [zdjęcia, wideo]

38-letni mężczyzna podczas podróży autokarem wdał się w kłótnię z kierowcą, a kiedy ten poprosił pasażera, aby usiadł na swoim miejscu, 38-latek wybił szybę w pojeździe i wyskoczył przez okno.

Wczoraj, 2 czerwca po godzinie 15.00 dyżurny brzeskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że z przejeżdżającego przez Brzesko autokaru wyskoczył mężczyzna. Na miejscu policjanci ustalili, że 38-letni pasażer autokaru relacji Londyn – Przemyśl przejeżdżającego przez Brzesko zaczął się awanturować z kierowcą, że ten jedzie w złym kierunku.

Kiedy kierowca poprosił mężczyznę, aby usiadł na swoim miejscu 38-latek podszedł do okna, młotkiem będącym na wyposażeniu pojazdu wybił szybę i wyskoczył. Uciekającego 38-latka ujął kierowca autokaru i świadek zdarzenia, po czym na miejsce wezwano policjantów.

Poraniony odłamkami szkła 38-latek został zabrany przez załogę karetki pogotowia do szpitala, gdzie opatrzono mu rany. Następnie trafił on do brzeskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut uszkodzenia mienia na kwotę około 5 tysięcy złotych.

Mężczyzna był trzeźwy. Policjantom tłumaczył, że myślał, iż kierowca pomylił trasy i dlatego chciał wysiąść. Za bezmyślne zachowanie niepokornemu pasażerowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone