Poniedziałek, 08 marca 202108/03/2021

Potrącony pies był ciągnięty po asfalcie przez ok. 300 metrów. Policja szuka kierowcy pojazdu [zdjęcia]

Do Schroniska Dla Zwierząt w Zawierciu trafił ciężko ranny pies, który został najprawdopodobniej potrącony przez samochód, a następnie ciągnięty przez około 300 metrów po asfalcie. Sprawca zdarzenia nie udzielił zwierzęciu pomocy. Sprawą zajmuje się policja.

We wtorek 2 czerwca doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Krasice w gminie Mstów w woj. śląskim. Kierowca nieustalonego do tej pory pojazdu najprawdopodobniej potrącił psa i ciągnął go przez około 300 metrów po asfalcie, o czym świadczą widoczne ślady krwi na jezdni.

Ciężko ranne zwierzę trafiło po opiekę Schroniska Dla Zwierząt w Zawierciu. Na skutek wypadku pies doznał zmiażdżenia przedniej łapy, którą trzeba było amputować, a także rozerwania uda i licznych ran podbrzusza.

Sunia po wypadku z Krasic żyje! Przeszła ciężka i długą operację amputacji całkowicie zmiażdżonej łapy oraz zszycia ran otwartych, które powstały na wskutek przyciągnięcie jej po asfalcie. Na każdej jej łapce są zdarcia do samych kości a jej brzuch to jeden wielki krwiak – przekazało schronisko.

Kierowca, który brał udział w tym zdarzeniu jest poszukiwany przez policję.

(fot. Schronisko Dla Zwierząt w Zawierciu)

Komentarze wyłączone