Sobota, 12 czerwca 202112/06/2021

Tragiczny wypadek pod Łaskiem. Jedna osoba nie żyje, dwie są ranne [zdjęcia]

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w wyniku zderzenia samochodu osobowego i ciężarówki, do którego doszło na drodze wojewódzkiej 482 w miejscowości Orchów w woj. łódzkim.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 35-letni kierujący samochodem osobowym marki Alfa Romeo jadąc w kierunku Zduńskiej Woli uderzył w tył ciężarowego mercedesa z naczepą, który włączając się do ruchu z pobocza rozpoczął manewr skrętu w drogę gruntową. 

W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał 35-letni kierujący osobówką, który został przewieziony do szpitala w Pabianicach. Pasażerowie z tego auta w wieku 35 i 36 lat również trafili do szpitali:  35-latek (mieszkaniec gminy Łask) z urazem ręki trafił do szpitala w Łasku, a 36-latek z gminy Łask w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem LPR do łódzkiego szpitala, gdzie pomimo wysiłków lekarzy zmarł.

Kierujący pojazdem ciężarowym, 55-letni mieszkaniec powiatu pabianickiego był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli na miejscu ślady związane z tym zdarzeniem.

Okoliczności tego tragicznego wypadku pod nadzorem łaskiej prokuratury wyjaśniają funkcjonariusze z komendy w Łasku.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone