Piątek, 17 września 202117/09/2021

Wjechał na rondo „pod prąd”, po chwili staranował przystanek [zdjęcia]

Kierowca samochodu osobowego stracił przytomność podczas jazdy i z impetem wjechał w przystanek autobusowy. Do zdarzenia doszło w piątek w Nakle w woj. kujawsko-pomorskim.

Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Poznańskiej w Nakle wpłynęło na stanowisko kierowania nakielskiej komendy dziś w piątek o godzinie 7 rano. Z przekazanych dyżurnemu informacji wynikało, że pojazd typu SUV wjechał w przystanek autobusowy. 

Jak ustalili mundurowi, zanim honda uderzyła w przystanek, wjechała „pod prąd” na rondo, po czym przejeżdżając kilkadziesiąt metrów taranowała znaki drogowe by ostatecznie zatrzymać się w miejscu, gdzie zazwyczaj oczekują podróżni.

Okazało się, że 68-letni kierowca hondy z przyczyn zdrowotnych stracił przytomność podczas jazdy co spowodowało, że przestał panować nad autem. Mężczyzna trafił pod opiekę medyków

Cała sytuacja wyglądała bardzo groźnie i o wielki szczęściu można mówić, że w tym czasie nikt nie przemieszczał się chodnikiem, ani nie stał na przystanku. Gdyby tak było zdarzenie mogłoby mieć tragiczne skutki.

(fot. Policja Kujawsko-Pomorska, źródło Policja Kujawsko-Pomorska)

Komentarze wyłączone