Czwartek, 23 września 202123/09/2021

Nocny pościg ulicami Zakopanego. 19-latek bez uprawnień [foto]

Policjanci z Zakopanego zatrzymali po pościgu 19-letniego kierowcę forda, który nie zatrzymał się do kontroli policyjnej. Nastolatek ucieczkę zakończył uderzając w słupki na poboczu jezdni. Jak się okazało nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Dzisiejszej nocy ok. 2.30 dyżurny zakopiańskiej komendy otrzymał zgłoszenie od patrolu drogówki, że na osiedlu Spyrkówka w Zakopanem na drodze krajowej nr 47 nie zatrzymał się do kontroli kierowca forda, który znacząco przekroczył dozwoloną prędkość.

Patrol drogówki rozpoczął pościg i podjął próbę zatrzymania samochodu na kieleckich numerach rejestracyjnych. Policjanci musieli jak najszybciej wyeliminować z ruchu nieodpowiedzialnego kierowcę, który fordem stworzył realne zagrożenie w ruchu drogowym dla innych użytkowników.

Pościg zakończył się, gdy uciekający samochód wypadł z jezdni, ścinając słupki na poboczu w centrum Zakopanego. Kierowca po chwili był już w rękach policjantów.

19-latek z Zakopanego był wprawdzie trzeźwy, ale nigdy nie zdobył prawa jazdy. W trakcie pościgu popełnił przestępstwo i wiele wykroczeń drogowych, za które teraz odpowie przed sądem.

(fot. KWP w Krakowie, KWP w Krakowie)

Komentarze wyłączone