Środa, 12 maja 202112/05/2021

Dwa śmiertelne wypadki z udziałem motocyklistów na tej samej drodze [zdjęcia]

Do dwóch śmiertelnych wypadków z udziałem motocyklistów doszło w sobotę, 6 czerwca na drodze krajowej nr 81 w woj. śląskim. Dwie osoby nie żyją, a jedna została ciężko ranna.

Pierwsze tragiczne zderzenie miało miejsce przy granicy Wiślicy i Skoczowa na DK81. Jak ustalili policjanci, 47-letni mieszkaniec woj. śląskiego, kierujący motocyklem marki Suzuki stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na bok. Sunący po jezdni motocykl uderzył w samochód osobowy marki Renault.

Mimo wysiłku ratowników, nie udało się przywrócić funkcji życiowych poszkodowanego kierowcy jednośladu. 

Do kolejnego śmiertelnego wypadku doszło niespełna 2 godziny później na tej samej drodze w Ochabach Małych.

44-letni mieszkaniec woj. śląskiego, najprawdopodobniej nie zauważył w porę korka, który utworzył się w związku z pierwszym wypadkiem i uderzył w tył Jeepa Grand Cherokee. Samochodem terenowym podróżował mieszkaniec Poznania. Zarówno jemu, jak i pasażerom nic się nie stało.

Motocyklista podróżował z pasażerką. Oboje nie dawali żadnych oznak życia. Niestety, mimo wysiłku lekarzy kierujący jednośladem zmarł. Pasażerka po półtoragodzinnej reanimacji w stanie krytycznym trafiła do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Okoliczności i dokładne przyczyny oby zdarzeń ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone