Sobota, 27 lutego 202127/02/2021

Trzy osoby ranne, w tym dwoje dzieci po wypadku w Mławie. Kierowcę opla próbowali zatrzymać świadkowie [zdjęcia]

Policjanci z Mławy wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym rannych zostało dwoje dzieci. Kierowca doznał ciężkich obrażeń ciała. Tuż przed wypadkiem próbowali go zatrzymać przypadkowi świadkowie, ponieważ podejrzewali, że jest nietrzeźwy.

Do wypadku doszło w minioną sobotę, ok. godz. 6.00 rano, na ul. Dworcowej w Mławie. Ja wynika ze wstępnych ustaleń oraz relacji świadków, kierowca opla vectry jechał drogą nr 544 w kierunku Mławy.

Świadkowie, którzy zauważyli ten pojazd w miejscowości Mławka, podejrzewali, że kierowca może być pod wpływem alkoholu.

Zdecydowali się zareagować oraz wezwać służby. Na ul. Dworcowej udało im się zatrzymać kierowcę opla, gdy jednak próbowali sprawdzić co się z nim dzieje,  ten gwałtownie ruszył w kierunku ul. Batorego. Po chwili wypadł z drogi, uderzając w latarnię a następnie w drzewo.

W samochodzie, na tylnej kanapie,  podróżowało dwoje dzieci w wieku 3 i 6 lat. Chłopcy nie byli przypięci pasami, a foteliki, w których siedzieli, także nie były zabezpieczone.

W wyniku wypadku 47- letni kierowca opla, mieszkaniec pow. mławskiego doznał ciężkich obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala w Mławie. Ranne zostały także dzieci. Chłopców przewieziono do szpitala w Ciechanowie, gdzie pozostali na obserwacji.

Od kierującego pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. Trwają ustalenia, postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

(fot. KPP w Mławie, źródło KPP w Mławie)

Komentarze wyłączone