Sobota, 12 czerwca 202112/06/2021

Wyrzucali śmieci do lasu. Nagrała ich fotopułapka [zdjęcia,wideo]

W ciągu kilku dni na terenie Nadleśnictwa „Śnieżka” w woj. dolnośląskim fotopułpka zarejestrowała dwa zdarzenia dotyczące wyrzucania śmieci w lesie. Jedni sprawcy przyjechali z przyczepką wypełnioną odpadami, a kolejni samochodem dostawczym pełnym śmieci. „Mamy tu przykład niezwykle bezczelnego zachowania” – mówią leśnicy.

Sytuacje miały miejsce w dniach 27-31 maja, na terenie Nadleśnictwa „Śnieżka” w Karpaczu. Kamera fotopułapki uchwyciła, jak trzech mężczyzn wyrzuca z przyczepki odpady do lasu. Śmieci były tak ubite, że musieli pomagać sobie widłami. Kolejne nagranie zostało wykonane kilka dni wcześniej. Widać na nim mężczyzn, którzy ze śmieci opróżniają samochód dostawczy.

– Nasze fotopułapki zdołały nagrać takie przykre i smutne zjawiska… Jedno leśnictwo, jedno miejsce – Karpacz. Nie bardzo rozumiemy czym się kierowali „aktorzy”? Wiadomo że to „lokalsi” – tym bardziej jesteśmy zbulwersowani – przekazało Nadleśnictwo Śnieżka na Facebooku.

Sprawcy uwiecznieni na kamerach zostali już ujęci, a sprawa trafiła do prokuratury.

Inni, którzy też śmiecą, a nie mieli do tej pory „przyjemności” zostać nagranymi, dobrze się zastanowią czy warto… – dodają leśnicy.

Straż leśna za śmiecenie w lesie może nałożyć do 500 zł mandatu plus 500 zł za wjazd do lasu pojazdem silnikowym. Jeżeli sprawa zostanie skierowana do sądu, to sąd może nałożyć grzywnę w wysokości do 5 tys. zł. Dodatkowo sprawca ma obowiązek posprzątania po sobie.

(fot. Nadleśnictwo „Śnieżka”, Lasy Państwowe)

2 komentarze

  1. Tak się kończą coraz wyższe ceny za śmieci oraz ich niesegregowanie dobrze rozumiem oddzielać plastik itd ale jeśli ktoś mieszka w boku na wsi z każdą bateria, opracowaniem po oprysku, leku, odpadami budowanymi mam za każdym razem socjalnie jechać ileś km o określonej godzinie w określonym dni miesiąca brać urpol aby oddać opakowania za które musiałem zapłacić, zacznijmy ekologię od mniejszej produkcji śmieci ileś lat ludzie pili mleko z szklanej wielorazowej butelki i było dobrze

  2. Tak się kończy socjalizm i regulacja cen usług przez urzędników.
    Prywatne firmy, konkurencja = niższe ceny, lepsza jakość usług.