Czwartek, 17 czerwca 202117/06/2021

Dziecko wypadło z taksówki w tracie jazdy. Przerażające nagranie trafiło do sieci [wideo]

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 8 czerwca w Tarnowskich Górach. Na nagraniu, które trafiło do sieci widać jak z samochodu osobowego, wprost na jezdnię wypada małe dziecko.

Wczoraj około godziny 14.20 na skrzyżowaniu ulic Kościelnej i ks. Płonki z jadącej taksówki wypadło kilkuletnie dziecko. Na nagraniu widać jak podczas wchodzenia w zakręt samochodu, drzwi pojazdu otwierają się, a z auta wypada małe dziecko, wprost przed jadący z tyłu samochód dostawczy.

Kierowca na szczęście w porę dostrzega całą sytuacje i hamuje. Po chwili dziecko wstaje i utykając próbuje zejść z jezdni. W tym momencie dobiega osoba dorosła i zabiera malca z drogi.

Sprawa nie została zgłoszona na policję, jednak mundurowi dotarli do nagrania i ustalili właściciela taksówki. Jak się okazało volkswagenem kierował 30-letni tarnogórzanin, a chłopiec, który wypadł z samochodu to jego 4-letni syn.

Kierowca pojazdu twierdzi, że dziecko było w foteliku i miało zapięte pasy. Dokładne okoliczności zdarzenia są ustalane w toku prowadzonego śledztwa. Czynności są prowadzone w kierunku narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Cały zebrany materiał dowodowy zostanie przesłany do tarnogórskiej prokuratury.

(fot. wideo Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone