Środa, 23 czerwca 202123/06/2021

Pijany kierowca opla utknął na przejeździe kolejowym [zdjęcia]

Do groźnego zdarzenia doszło w miejscowości Szymanowice w woj. łódzkim. Pijany kierowca wjechał na tory i utknął na przejeździe kolejowym. Po chwili w jego auto uderzył pociąg.

7 czerwca 2020 roku około godziny 20.00 na przejeździe kolejowym w Szymanowicach doszło do zderzenia pociągu pospiesznego relacji Zielona Góra-Lublin z samochodem osobowym marki Opel.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobówką wjechał na będący w przebudowie przejazd kolejowy, na którym auto zawiesiło się. Mężczyzna w ostatniej chwili wyskoczył z auta. Na szczęście nikt nie ucierpiał w zdarzeniu.

45-letni maszynista, mieszkaniec Wołomina był trzeźwy, zaś kierujący oplem 51-latek z powiatu łowickiego miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany. Prokurator Rejonowy w Łowiczu przedstawił 51-latkowi zarzut dotyczący spowodowania niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie grozi teraz  kara do 8 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone