Piątek, 16 kwietnia 202116/04/2021

Podejrzany o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem zatrzymany po 17-latach [zdjęcia, wideo]

Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo sprzed 17 lat. Decyzją sądu 47-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu dożywocie. Ta sprawa to przykład, że żaden przestępca nie może spać spokojnie, a za popełnione czyny może zostać ukarany nawet po wielu latach.

Do zabójstwa doszło 20 września 2003 r. w Tychach na ul. Darwina. Nieznany wówczas sprawca dopuścił się tam zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 67-letniego tyszanina, a następnie, w celu zatarcia śladów, podpalił mieszkanie.

Wykonane czynności, w tym wykorzystanie najnowszych technik śledczych, pozwoliło na zebranie nowych dowodów, na podstawie których, decyzją prokuratora prowadzącego śledztwo, tyscy policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę. Zebrane w tej sprawie dowody pozwoliły Prokuraturze Rejonowej w Tychach na przedstawienie mieszkańcowi Tychów zarzutu zabójstwa.

Sąd przychylił się również do wniosku śledczych i tymczasowo aresztował tyszanina na trzy miesiące. Za zabójstwo kodeks karny przewiduje karę nawet dożywotniego więzienia.

(fot. wideo Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone