Piątek, 18 czerwca 202118/06/2021

Dwa konie biegały po ulicach Krakowa. Interweniowała policja [zdjęcia, wideo]

Do niecodziennego zdarzenia doszło w środę rano w centrum Krakowa. Po Alejach Trzech Wieszczów biegały dwa konie. Na miejscu interweniowali policjanci wraz ze strażą miejską. Funkcjonariuszom udało się schwytać spłoszone zwierzęta.

Około godz. 8.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Krakowie odebrał zgłoszenie dotyczące dwóch bezpańskich koni biegających w rejonie Al. Trzech Wieszczów. Widok galopujących rumaków wprawił w osłupienie kierowców oraz pieszych zaskoczonych obecnością niecodziennych uczestników ruchu drogowego.

Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani policjanci, którzy wspólnie ze strażnikami miejskimi próbowali zatrzymać spłoszone zwierzęta.

Funkcjonariusze pojechali za rozpędzonymi końmi w rejon ulicy Czarnowiejskiej, gdzie wykorzystując moment, że konie się zatrzymały, podeszli i złapali je.

Funkcjonariusze ustalili, że zwierzęta należą do właściciela jednej ze stadnin usytuowanej w zachodniej części Krakowa, gdzie powróciły całe i zdrowe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że rumaki wydostały się ze stadniny przez uszkodzone ogrodzenie.

Dokładne okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez policjantów. Niewykluczone, że osoba odpowiedzialna odpowie za wykroczenie polegające na braku zachowania środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, co podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.

(fot. KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami)

Komentarze wyłączone