Środa, 23 czerwca 202123/06/2021

Tragedia podczas wycinki drzew. Nie żyje 23-latek [foto]

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku, w wyniku którego zmarł 23-letni mężczyzna, który pracował w lesie podczas wycinki drzew.

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek przed godzina 13.00 w okolicach miejscowości Gumieniec gm. Trzebielino w woj. pomorskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku podczas wycinki drzew. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.

Wstępne ustalenia mundurowych wskazują, że 23-latek pracował w lesie z trzema innymi osobami i to on dokonywał wycinki drzew. Pozostali prowadzili prace porządkowe i ściągali powalone drzewa. Podczas pracy jedno ze ściętych drzew upadając, najprawdopodobniej odbiło się od drugiego drzewa i zraniło 23-latka w głowę. Kiedy pozostali pracownicy zorientowali się, że doszło do wypadku próbowali ratować poszkodowanego i wezwali na miejsce służby ratownicze.

Niestety, mimo natychmiast udzielonej pomocy, życia 23-letniego mężczyzny nie udało się uratować. Policjanci pracujący na miejscu wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków zdarzenia.

Czynności policjantów na miejscu zdarzenia były nadzorowane przez prokuratora. Ciało 23-latka zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. O zdarzeniu została poinformowana Państwowa Inspekcja Pracy. Osoby pracujące z 23-latkiem były trzeźwe.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone