Piątek, 05 marca 202105/03/2021

16-latka uratowała życie 2-miesięcznemu dziecku [zdjęcia]

Na pochwałę zasługuje postawa 16-letniej mieszkanki woj. wielkopolskiego, która wykazała się ogromną dojrzałością i zachowując zimną krew uratowała życie dwumiesięcznemu niemowlęciu, mającemu problemy z oddychaniem. Dzięki szybkiej reakcji nastolatki i jej odpowiedzialnemu zachowaniu nie doszło do tragedii.

Do zdarzenia doszło na ulicy Kościuszki w Śmiglu.

– Wychodziłam z domu na spotkanie, kiedy zobaczyłam kobietę z małym dzieckiem na rękach. Wybiegła z domu i wołała pomocy, bo dziecko się zakrztusiło. Niemowlę było sine i miało problemy z oddychaniem – opowiada bohaterka Zosia.

Nastolatka bez chwili wahania położyła niemowlę na ręce, a drugą uderzyła dziecko w plecy. Po chwili niemowlę zaczęło oddychać. W międzyczasie Zosia spanikowanej matka nakazała wezwać karetkę pogotowia.

Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zdecydował o przetransportowaniu dziecka do szpitala.

Dzięki szybkiej interwencji Zosi być może nie doszło do tragedii.

16-letnia bohaterka jest członkinią Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Śmiglu, a strażą zaczęła się interesować już w wieku 11 lat. Nastolatka od września planuje zacząć naukę w klasie strażackiej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie. Na co dzień Zosia angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne.

(fot. Kościan 112)

Komentarze wyłączone