Wtorek, 11 maja 202111/05/2021

Szczeniaki zamknięte w nagrzanym aucie. Właściciel przyszedł po 2 godzinach [zdjęcia]

Cztery szczeniaki zostały zamknięte na kilka godzin w nagrzanym samochodzie bez dostępu do wody i powietrza. Głośne ujadanie zwierząt usłyszała przypadkowa osoba. Dzięki niej na miejscu pojawili się policjanci, którzy rozbili jedną z szyb i uwolnili szczeniaki.

Wczoraj po południu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymali zgłoszenie, że w Skarszewach od dłuższego czasu stoi zaparkowany samochód z zamkniętymi w środku psami, które bardzo ujadają.

Mundurowi po dojechaniu na miejsce zobaczyli ciemny samochód osobowy, który stał w nasłonecznionym miejscu. W środku zamknięte były cztery szczeniaki. Szyby w aucie były zasunięte, a psy nie miały dostępu do wody. 

Policjanci widząc, że szczeniaki są skrajnie wyczerpane, w celu ratowania ich życia wybili jedną z szyb w pojeździe, czym umożliwili zwierzakom dostęp do świeżego powietrza oraz wody.

W międzyczasie funkcjonariusze próbowali ustalić właściciela samochodu. Ten zjawił się dopiero po upływie około dwóch godzin.

Szczeniaki trafiły pod opiekę lekarza weterynarii, który sprawdzi stan ich zdrowia.

Śledczy prowadzą postępowanie, które pozwoli ustalić wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Znęcanie się nad zwierzętami jest zagrożone do 3 lat pozbawienia wolności.

ZBLIŻAJĄ SIĘ UPALNE,  GORĄCE DNI, WIĘC PAMIĘTAJMY!!!

– Wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym w słońcu pojeździe, temperatura wzrosła do poziomu, który grozi przegrzaniem. widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni i poinformujmy o wszystkim policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. W sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu sami możemy podjąć czynności zmierzające do udzielenia pomocy – podkreślają policjanci.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

1 komentarz

  1. Mogę przygarnac jednego szczeniaka skoro właściciel nie umie odpowiednio się nim zająć!