Piątek, 17 września 202117/09/2021

Wąż boa w przesyłce na poczcie w Kielcach [zdjęcia]

Pracownicy Poczty Polskiej w Kielcach podczas sortowania przesyłek, natknęli się na węża boa. Na miejscu interweniowała policja i straż pożarna. Trwają poszukiwania nadawcy przesyłki.

Boa tęczowy kolumbijski został znaleziony we wtorek na terenie kieleckiej sortowni Poczty Polskiej. Przerażeni pracownicy o niecodziennym znalezisku natychmiast poinformowali policję. Gad został schwytany i przekazany Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami w Kielcach.

Trwają poszukiwania właściciela węża.

Poszukujemy właściciela – choć jego odnalezienie jest mocno wątpliwe – gdyż zostało złamane prawo. Aktualnie obowiązuje zakaz wysyłania pocztą zwierząt kręgowych. Nadanie przesyłką pocztową zwierząt innych, niż wymienionych w rozporządzeniu MAiC, jest naruszeniem obowiązującego w Polsce prawa – przekazali przedstawiciele TOZ w Kielcach

Zgodnie z regulaminem usług pocztowych w paczkach i przesyłkach kurierskich można wysyłać jedynie żywe ptaki lub owady. 

Nie wiadomo, jak długo boa przebywał na terenie sortowni. Nie ustalono także do kogo adresowana była paczka, bo nie da się ustalić, z której przesyłki wąż wypełzł.

W tym momencie wąż znajduje się pod opieką specjalisty, jest ogrzany i bezpieczny, jego dalszy los zależy od czynności prowadzonych przez Inspekcję Weterynaryjną i kielecką policję – informuje Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

(fot. TOZ)

Komentarze wyłączone