Niedziela, 20 czerwca 202120/06/2021

Potrącił dwie 14-latki i uciekł. Jedna z dziewczynek nie żyje

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło wczoraj w miejscowości Poraż w powiecie sanockim na Podkarpaciu. Kierujący audi potracił dwie 14-letnie dziewczynki. Pomimo podjętej reanimacji życia jednej z dziewczynek nie udało się uratować.

Do wypadku doszło wczoraj po godz. 21 w Porażu na ul. Karpackiej. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący audi, jadąc drogą powiatową w kierunku Zagórza prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem zjechał na pobocze gdzie potrącił dwie idące 14-letnie mieszkanki powiatu sanockiego.

Po wypadku kierujący wjechał do rowu, a następnie pieszo oddalił się z miejsca zdarzenia, uciekając w kierunku lasu.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Kierującym okazał się 40-letni mieszkaniec powiatu leskiego.

W wyniku zdarzenia, pomimo podjętej reanimacji życia jednej z 14-latek nie udało się uratować, druga z dziewczynek została przewieziona do szpitala.

Kierującemu została pobrana krew do badań. Został również przebadany na stan trzeźwości. Okazało się, że miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Szczegółowe okoliczności tego wypadku i jego przyczyny wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

(fot. Policja, źródło Policja Podkarpacka)

1 komentarz

  1. Policjanci powinni temu ch….i pożyczyć pasek i wskazać odpowiednią gałąź w lesie…