Wtorek, 22 czerwca 202122/06/2021

Śmiertelny wypadek pod Mławą. Kierowca opla spłonął po zderzeniu z ciężarówką [zdjęcia]

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek, 15 czerwca na drodze krajowej nr 7 na trasie Mława – Strzegowo. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką i stanął w ogniu. Jedna osoba zginęła na miejscu.

Przed godziną 11 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem dwóch pojazdów w miejscowości Dalnia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra, 32-letni mieszkaniec pow. mławskiego, jadąc w kierunku Mławy, zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym marki Daf z naczepą.

Dafem kierował 29-letni mieszkaniec Mławy. Bezpośrednio po zderzeniu się osobowy opel stanął w płomieniach. Niestety, w wyniku wypadku 32-latek poniósł śmierć na miejscu.

Kierujący samochodem ciężarowym opuścił kabinę o własnych siłach, nie odniósł obrażeń, był trzeźwy. Tuż przed przybyciem straży pożarnej, razem z przypadkowymi świadkami próbował gasić płonący samochód.

Obecnie droga w rejonie wypadku jest całkowicie zablokowana. Pojazdy ciężarowe kierowane są objazdami w Mławie – kierunek Ciechanów oraz na rondzie w Glinojecku. Kierowcy samochodów osobowych mogą korzystać z objazdów w Żurominku i Mdzewie.

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności tragicznego zdarzenia.

(fot. Policja Mława, źródło Policja Mława)

Komentarze wyłączone